10 TOP pláží

10 nejkrásnějších pláží celého světa

Seychely

Pláž Anse Source d’Argent je se svým světle růžovým pískem jednou z nejfotografovanějších pláží na světě. Rozkládá se na ostrově La Digue, který je jednou ze 115 částí seychelského souostroví nacházejícího se v Indickém oceánu. Písek se třpytí mezi obrovskými žulovými balvany, které jsou ošlehané větrem a opotřebované dlouhým působením času. Zdejší tyrkysově modré moře je poměrně mělké a chráněné před oceánskými vlnami útesem.

Maledivy

Na Maledivách můžete strávit úžasnou dovolenou ve skvělém čtyřhvězdičkovém hotelu, můžete si výborně zaplavat mezi tropickými rybami nebo se potápět do hloubky 24 metrů. Maledivy jsou rozprostřeny po obou stranách rovníku, jihozápadně od Srí Lanky. Setkáte se zde s 1 102 ostrovy, které tvoří 26 atolů. Zdejší jemný vzduch vytváří nad souostrovím příjemný mlhavý opar, který lemují koruny palem.

Bora Bora (Tahiti)

Jedná se o jeden z nejkouzelnějších ostrovů Francouzské Polynésie v jižní části Tichého oceánu. Na délku měří pouhých 29 km. Jeho bujná vegetace je chráněná lagunou, která je zakončená bílými písčitými plážemi – nejznámější z nich je Matira Point. Bora Bora si vysloužila přezdívku „Romantický ostrov“. Vděčí za ni svým odlehlým plážím a hotelům s dostatkem soukromí a klidnou atmosférou.

Hamptons (New York)

Hamptons je exkluzivní letovisko nacházející se na východním okraji newyorského ostrova Long Island. Pobřeží s nádhernými plážemi začíná ve městě Southamton a pokračuje východním směrem až k vesničce Montauk. Atlantský oceán je zde lemovaný písečnými dunami a zvlněným travnatým porostem.

Pláž Lanikai (Havaj)

Lanikai je jednou z nejúžasnějších havajských pláží s kilometr dlouhým bílým písečným pobřežím, bujnou tropickou vegetací, palmami a téměř nepřetržitým slunečním svitem. Pobřeží je chráněné nedalekým korálovým útesem, a díky tomu je zde poměrně klidný mořský příboj. Voda zde má vždy krásnou tyrkysovou barvu, podobnou, s jakou se můžete setkat na pohlednicích.

Ostrov Nantucket (Massachusetts)
Nejpopulárnějšími plážemi tohoto ostrova v severním Atlantiku jsou Surfařská a Dětská pláž. Naleznete zde poměrně klidné moře a spoustu písku k opalování či stavění pískových hradů. Pláž Madaket je známá silnějším mořským příbojem a svými úžasnými západy slunce. Z pláže Quidnet budete mít krásný výhled na maják Sankaty Head.

Ostrov Fraser (Austrálie)
Ostrov Fraser je situovaný při slunečném pobřeží Queenslandu, ve vzdálenosti 259 km od Brisbane. Jedná se o největší písečný ostrov na světě s nádhernou pláží. Tento panenský ráj s plochou 1 664 km² je zapsaný na seznamu světového přírodního dědictví. Přímo z písku zde vyrůstá deštný prales se stromy starými celých 1 000 let. Na návštěvu sem rádi přijíždějí jak milovníci ekologie, tak nároční turisté.

Ostrov St. Bart’s (Karibské moře)

Ostrov St. Bart’s vyniká mezi nespočetným množstvím karibských ostrovů svou francouzskou elegancí a klidnou atmosférou. Zdejší krásné odlehlé pláže, výbornou francouzskou kuchyni a pohodlné hotely má v oblibě smetánka, která sem přichází z celého světa. Ostrov měří na délku 8 km a je lemovaný 20 malými zátokami, vhodnými pro plavce i pro ty, kdo se chtějí opalovat. Setkáte se zde s třpytící se vodou a bílým pískem.

Langkawi (Malajsie)

Název „Langkawi“ je možné přeložit jako „země vlastních přání“ – může být ozvěnou historie tohoto souostroví, které údajně sloužilo jako útočiště pirátů. Na Langkawi však mezitím vyrostla moderní letoviska vyhledávaná turisty, kteří touží po dostatku soukromí. Pokud chcete strávit dovolenou na opuštěných bílých písečných plážích s čistou vodou a bujnými zelenými lesy, pak je pro vás toto souostroví v Andamanském moři tím pravým. Opravdovým rájem je např. zátoka Datai na ostrově Pulau Langkawi.

Zátoka Kauna’oa (Havaj)

Zátoka Kauna’oa leží na pobřeží Kohala na největším havajském ostrově. Setkáte se zde s 400 metrů dlouhou pláží ve tvaru půlkruhu se spoustou bílého písku, palmami a klidným čistým mořem. Vedle plavání a opalování se zde můžete věnovat také šnorchlování nebo si zatančit v rytmu boogie-woogie. Při plavání však buďte raději opatrní, protože na této veřejné pláži neoperuje pobřežní hlídka. V noci se můžete v klidu posadit do písku a sledovat moře – možná se vám podaří zahlédnout obrovského rejnoka „manta“.

Seznam ostrovů na našem webu

Na obsahu se pracuje.

Na této stránce můžete najít tropické ostrovy, které máme na našich webových stránkách.

Tropický ostrov Anglický název Počet obyvatel Země
Bali
Bahamy
Boracay
Curacao
Fernando de Noroha
Fidži
Havaj
Maledivy
Reunion
Vanuatu
Phuket
Kanárské ostrovy
Tropical Islands Berlín

  1. hm, tak asi mám vybráno ………..Tahiti 🙂

Copyright © 2022 Tropické ostrovy, Tropical Islands.