Atrakce v Tropical Islands Berlín

Atrakce které můžete najít v parku Tropical Islands

V parku Tropical Islands na vás čeká spousta skvělých atrakcí. V následujícím přehledu se vám pokusíme největší zdejší lákadla. Na své si přijdou milovníci přírody i kultury, můžete si zde skvěle zaplavat a opálit se, zvýšit si hladinu adrenalinu v krvi, udělat skvělé nákupy nebo se výborně najíst. Spoustu zábavy si zde rozhodně užijí i děti.

Tropický deštný les

V parku Tropical Islands se setkáte s nejrozsáhlejším zastřešeným porostem deštného pralesa na světě.

Naleznete zde kolem 50 tisíc stromů, křovin a lesních rostlin. Stromy dosahují výšky až 18 metrů a jsou porostlé popínavými liánami a orchidejemi. Roste zde na 600 různých druhů rostlin, mezi kterými jsou zastoupeny např. palmy, kapradiny či kořenovníky. Většina z nich pochází z asijské oblasti Tichého oceánu a z jižní Ameriky.

Tímto největším zastřešeným tropickým pralesem na světě vás provede téměř kilometr dlouhá klikatá stezka. Budete zde moci spatřit masožravé rostliny, banánovníky či kávovníky. Úžasný výhled se vám naskytne z mostu vedoucího nad kořenovníkovým močálem. Zdejší klidné vody se hemží množstvím ryb jako jsou paví očka, okouni či sumci. Zvláštní pozornost si zaslouží žraločí sumci a jiné příbuzné druhy. Nedávno zde přibyli tři exotické arawany, známé také jako ostnojazyčnatci. Pozadu nezůstává ani suchozemská fauna – procházejí se zde modré křepelky či zlatí bažanti.

Zdejší tropický prales je přírodním biotopem – přirozené rovnováhy je zde dosahováno bez použití chemických prostředků. V boji proti škůdcům, jako jsou např. banánoví moli, jsou využíváni jejich přirození nepřátelé. Ti také mohou pomáhat udržovat kyprou půdu.

Narazíte zde třeba na tzv. surinamské šváby, kteří ovšem nemají naprosto nic společného s druhem, který se objevuje v evropských domácnostech. Surinamští švábi žijí v teplé a vlhké půdě a jen velice neradi opouštějí svůj domov. Pokud se tak náhodou stane, snaží se co nejrychleji dostat zpět do bezpečí.

Brouci, kteří žijí v tomto tropickém deštném pralese, jsou zcela neškodní a jsou nezastupitelní při udržování přirozeného životního prostředí. Jejich počty jsou regulovány přirozeným způsobem – starají se o to zlatí bažanti, modré koroptve, pávi či gekoni, které dozajista potkáte při svých procházkách.

Upozorňujeme, že všechna zvířata, která žijí v parku Tropical Islands, jsou divoká. Není dovoleno se jich dotýkat nebo je krmit.

Prohlídky s průvodcem

Ve 12 hod. se každodenně koná výlet po parku Tropical Islands s průvodcem.

Ve 14 hod. se od pondělí do pátku pořádá výprava do zdejšího tropického deštného lesa.

Vstupenky na tyto výpravy stojí 2,50 eur. Minimální počet účastníků je 5.

Rezervaci je třeba provést na Informacích minimálně hodinu před začátkem výpravy.

Tropická vesnice

Ve zdejší tropické vesnici se setkáte s autentickými budovami pocházejícími ze zemí napříč celými tropy – narazíte zde na budovy z Bali, Bornea, Thajska a Samoy.

V těchto budovách jsou zároveň umístěny restaurace a kavárny, kde můžete ochutnat vynikající menu a občerstvení. Můžete si vybrat, zda dáte přednost hamburgeru nebo jestli se např. zúčastníte tropického grilování, při kterém se můžete najíst zcela dle své libosti.

V Tropické vesnici je pro vás připraven také skvělý zábavní program. Pořádá se zde úžasná barvitá denní a večerní show s názvem „KOUZLO SMYSLŮ: udivující iluze a podmanivé tance“. Diváci jsou při ní pohodlně rozesazeni na hlavním náměstí Wayang, nacházejícím se mezi Thajským domem, Samojskou fale a Bornejským dlouhým domem. Jedná se o neopakovatelný exotický zážitek!

Balijský pavilón

Balijský pavilón je položený za dvěma křídly velkolepé Balijské brány. Má šestiúhelníkový půdorys a tři pagodové střechy a těmito svými proporci se velmi podobá tradičnímu balijskému chrámu. Při stavbě bylo použito mimořádně tvrdého dřeva z asijských stromů bangkirai a merbau. Zdejší střechy jsou vyzdobeny palmovým listím.

V přízemí naleznete hodnotný pískovcový reliéf se scénami z epické básně Rámajána, zobrazující prince Rámu, jeho krásnou manželku Situ a opičího krále Hanumana.

Balijská chrámová brána

Jako vstup do Tropické vesnice slouží působivá Balijská brána. Je čtyři metry široká a 14 metrů vysoká a s těmito svými rozměry je největší balijskou branou nacházející se mimo samotný ostrov Bali.

Na Bali slouží tyto brány jako vstup na posvátná místa – rozštěpená brána má symbolizovat horu bohů, která byla ve svém středu roztržena. Vnitřní svatyně je pak chráněna další uzavřenou branou. Balijská brána je vynikající ukázkou vyspělého balijského umění.

Bornejský dlouhý dům

Bornejské dlouhé domy jsou typickou ukázkou tradičního bornejského stavitelství. Tyto domy bývají až 100 metrů dlouhé a žije v nich pod jednou střechou několik různých rodin.

Dlouhé domy jsou umisťovány v blízkosti rychle tekoucích řek, a jsou proto stavěny na výztužích. Napříč celým domem prochází otevřená veranda, z níž je přístup do soukromých obydlí jednotlivých rodin.

V parku Tropical Islands se setkáte s dlouhým domem ve stylu Orang Ulu, který reprezentuje jeden z původních bornejských kmenů. Dlouhé domy tohoto umělecky velmi zdatného kmene jsou zdobeny řezbami a malbami a jejich domácnosti jsou zkrášlovány perlami.

Samojská fale

Tradiční polynéské slaměné chýše jsou nazývány fale. Mají většinou oválný půdorys a jejich listím pokryté střechy jsou podepřené mohutnými kmeny stromů. Polynéské ostrovy jsou často vystaveny silným větrům. Aby se vítr nemohl do střech zdejších domů příliš opírat, jsou vytvarovány do podoby želvích krunýřů. Domy bývají většinou na bocích otevřené. Místo stěn se zde setkáme pouze se splétanými rohožemi, které bývají spouštěny jenom v dešti nebo při silném větru.

Samojská fale umístěná v parku Tropical Islands spočívá na 28 vyřezávaných dřevěných sloupech a hraje zde roli komunitního centra.
Thajský dům
Největší a zároveň nejelegantnější budovou v Tropické vesnici je tradiční Thajský dům postavený ze dřeva a bambusu.

Thajské domy bývají skvěle adaptovány na tropické klima. Z důvodu častých záplav bývají stavěny na vysokých podpěrách.

Tradičně v nich bydlí velké rodiny. Skládají se ze tří menších budov: budovy určené ke spaní, budovy pro přijímání návštěv a velké budovy pro společné stolování. Uprostřed těchto tří budov se nachází nádvoří, na kterém obvykle bývají velké stinné stromy.

Jeviště Wayang

Uprostřed Tropické vesnice je  mezi budovami z různých částí tropů situováno zdejší kulturní centrum – jevištní plocha s názvem Wayang.

V malajštině toto slovo znamená divadlo – „wayang“ se zde nachází v každé vesnici a slouží k tanečním a zábavním vystoupením.

V parku Tropical Islands se během dne konají na pódiu Wayang taneční a kouzelnické show z celého světa. V noci se pak stává dějištěm úžasné večerní show s názvem „KOUZLO SMYSLŮ: udivující iluze a podmanivé tance“. Jedná o opravdu nezapomenutelný zážitek.

Nakupovaní

Čeká zde na vás také pestrá nákupní třída – podobná, na jaké jste zvyklí ze svých dovolených. Naleznete zde umělecké předměty pocházející z různých zemí světa, cukrovinky, suvenýry, ale i praktické předměty, jako jsou plavky, nazouváky, trička, knihy nebo noviny.

Přímo na nákupní třídě však najdete např. i tetovací salón, kde si můžete vybrat ze 150 zajímavých návrhů tetování.

Využít můžete také služeb kadeřnictví a salónu krásy. Po dni příjemně stráveném na pláži si tady můžete nechat vytvořit skvělý účes pro večerní show pořádanou v Tropické vesnici.

Velmi oblíbeným suvenýrem jsou lázeňské produkty exkluzivní značky Mt. Sapola – přírodní ingredience, které jsou v nich obsažené, mají blahodárný vliv na kůži a vlasy. Produkty značky Mt. Sapola si můžete zakoupit v obchodě č.3.

Otvírací doby obchodů:

Obchod 1 (u vstupní brány): otevřen 24 hodin denně

Obchod 1 (dosažitelný pouze z parku, prodávají se zde noviny, časopisy apod.): 8:30 – 23:00

Obchod 2 (cukrovinky, hračky, suvenýry): 9:30 – 21:00

Obchod 3 (suvenýry, šperky, ozdoby): 9:30 – 21:00

Obchod 5 (plavky): 9:30 – 21:00

O pátcích, sobotách a během školních prázdnin v Berlíně, Braniborsku a Sasku jsou všechny obchody otevřené až do 23:00. (Obchod 1 umístěný v prostorách vstupu je otevřený 24 hodin denně.)

Dětský klub Tropino

Pro děti všech věkových kategorií je zde k dispozici více než 4 000 m² určených ke hrám a zábavě.

Vaše děti se zde mohou věnovat lezení po obrovských konstrukcích nebo se projet na člunech s automatickým pohonem.

Upozorňujeme, že za děti nesou odpovědnost rodiče. Není zde poskytován dozor.

Otvírací doba dětského klubu Tropino je každý den od 10:30 do 21:00. Vstupné je 4,50 euro/den.

Restaurace Tropino

V restauraci Tropino je nabízena spousta chutných pokrmů – od křupavých kuřecích nugetů až třeba po vynikající bramborové lívance. Restaurace je otevřena od 12:00 do 19:00.

African Jungle Lift – výlet do vrcholku stromů

Nenechte si ujít nezapomenutelný výstup do výšky 20 metrů! Je třeba projít tropickým pralesem, vydat se přes lanový most a poté tunelem, až se dostanete k jedinečnému výtahu African Jungle Lift.

Usednete zde na zařízení, které vypadá jako kmen stromu. Tento kmen se poté odlepí od země a trhavě se začne zvedat vysoko nad zemi – nejprve jedna strana kmene a poté druhá.

Celkově vystoupáte až do výšky 20 metrů, odkud si budete moci užít nádherný výhled do okolí. Po chvíli se náhle kmen snese opět dolů na zem.

V provozu každý den od 11:00 do 21:00. Cena: 4,50 euro/den. Počet jízd během dne není nijak omezen.

Děti, které si chtějí užít tuto skvělou atrakci, musejí v doprovodu dospělého měřit alespoň 1 m, bez doprovodu dospělé osoby musejí mít alespoň 1,20 m.

Vodní skluzavky a tobogány

V parku Tropical Islands se nachází nejvyšší věž s vodními skluzavkami v celém Německu. Je to skvělá atrakce pro celou rodinu. Najdete zde 4 různé skluzavky – od pohodové rodinné až po vysokorychlostní turbo skluzavku, na níž se dosahuje rychlosti až 70 km/hod.

V provozu každý den od 9 hod. ráno do 1 hod. po půlnoci. Cena: 4,50 eur na celý den.

Jízdy na skluzavkách jsou na vlastní riziko. Děti do 14 let nemají dovolen vstup na vysokorychlostní turbo skluzavku. Na skluzavkách je možné jezdit pouze jednotlivě. Není možné jezdit v závěsu.

Lety balónem

V zábavním parku Tropical Islands nejste nijak omezeni v rozletu. Pro ty, kdo si chtějí park prohlédnout s ptačí perspektivy, jsou nabízeny balónové lety.

Můžete si vybrat ze dvou typů letu – v uvázaném nebo ve volně se vznášejícím balónu.

Lety v uvázaném balónu

V uvázaném balónu vystoupáte až do výšky 60 metrů. Budete se vznášet vysoko nad deštným lesem, Tropickým mořem, Balijskou lagunou a Tropickou vesnicí a na obzoru uvidíte Tropický lázeňský a saunový komplex.

Atrakce je v provozu každý den od 11:00 do 20:00, o víkendech až do 22:00.

Cena: dospělí – 12 eur, děti do 14 let – 7 eur.

Ceny pro rodinné skupiny se stanovují individuálně. Děti do 12 let musejí být v doprovodu zodpovědné dospělé osoby.

Lety ve volném balónu

Lety ve volném balónu začínají v Tropické vesnici. Vznesete se zhruba do výšky 22 metrů a budete si moci v klidu prohlédnout celou plochu parku Tropical Islands.

Budete tak moci získat reálnou představu o rozsahu a rozmanitosti zdejšího tropického porostu. Budete také moci spatřit Tropické moře s jeho plážemi, ve kterém jste se před tím koupali.

Balón je navigován ze země prostřednictvím bezpečnostních lan ve výšce 15-22 metrů. Unese zátěž do 260 kg, a může se tedy výborně hodit pro rodinné lety.

Okružní let trvá 20 minut. Jsou nabízeny dvě trasy. První z nich vede přes Tropickou vesnici a podél okraje deštného lesa k Tropickému moři. Druhá pak vede přes lagunu, kořenovníkový močál a dále pak přes deštný les k Tropickému moři.

Podobně jako lety v uvázaném balónu se i tyto lety konají každý den od 11:00 do 20:00, o víkendech až do 22:00.

Ceny se stanovují za celý let. Základní cena je 25 eur a k tomu se připočítává 5 eur za každou dospělou osobu a 2,50 eur za každé dítě ve věku 4-14 let. V den narozenin neplatí oslavenec cenu za osobu. Jsou nabízeny také speciální rodinné ceny a další slevy. Děti do 12 let musejí být v doprovodu zodpovědné dospělé osoby.

Tropické moře

Zdejší Tropické moře má příjemnou teplotu 28°C a nabízí spoustu prostoru k zábavě pro celou rodinu. Pro ty nejmladší je zde k dispozici brouzdaliště, pro dospělé je připravena spousta lehátek. Na zdejších písečných plážích můžete s dětmi stavět hrady z písku.

Do zábavního parku proniká střechou téměř za každého počasí sluneční svit, takže se zde můžete zdravě opálit. Můžete si s sebou přinést také šnorchly, ploutve a různé nafukovací předměty, které vám pomohou zpestřit váš pobyt na pláži.

Balijská laguna

Vedle Tropického moře naleznete v parku také další rozsáhlou vodní plochu – romantickou Balijskou lagunu. Zaujímá prostor o 1 200 m² a nabízí vodu s teplotou 32°C. Můžete si zde skvěle zaplavat. Zdatnější návštěvníci mohou vyzkoušet proudový kanál, podmořské vodní skluzavky a vodní víry. Po setmění je vodní plocha romanticky osvětlená.

Zdejší prostředí velmi věrně připomíná indonéský ostrov Bali. Setkáte se zde s pískovcovými skalami, lesem, palmami, balijskými chatrčemi, strážní věží zvanou kulkut a také s téměř autentickou Opičí horou. Milovníci dobrodružství jistě ocení také jeskyni a vodopád, které se nacházejí na pomezí Balijské laguny a Tropického deštného lesa.

Minigolf

V parku najdete také hřiště na minigolf s 18 jamkami. Čekají zde na vás umělé trávníky a neobvyklé golfové kurzy. Golf v tropickém stylu vás jistě zaujme!
Cena: 3,50 eur za osobu

 1. ondra napsal:

  je to drahý ,ale vyplatí se to je to pěkný zážitek fakt super

 2. admin napsal:

  Drahé? Nám to připadá naopak laciné, když si spočítáte kolik by vás to stálo autem, popřípadě co všechno mohou v Tropical Islands zažít vaše děti…

 3. maky napsal:

  NAHODOU US SEM TAM BYLA A MOC SE MI TAM LIBILO A 25.11. TAM JEDU A SKAMOSKAMA ZE SKOLU A US S EMOC TESÍM 😛

 4. Lucka napsal:

  Zítra vyrážíme sice jedeme už podruhé ale těšíím se jak malá už jse prostě nemůžu dočkat je to supr zážitek i tobogány jsou supr nemůžu si to vynachválit a cena o té ani nemluvím …..

 5. ädela napsal:

  krásné teda podle fotek a máte tam také rodinné vrtupné?

 6. admin napsal:

  Dovolujeme si vás upozornit, že jsme se rozhodli přesunout komentáře na Facebook. Nemusíte tak čekat na schválení administrátorem a může Vám odpovědět kdokoliv z uživatelů Facebooku. Věříme, že je to krok ke zlepšení a urychlení odpovědí na Vaše dotazy. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný pobyt na ostrovech.

Copyright © 2021 Tropické ostrovy, Tropical Islands.