Tropical Islands Berlín

Jak se dostat do parku Tropical Islands Berlín

Akvapark Tropical Islands se nachází ve východní části Německa ve spolkové zemi Braniborsko. Je situován zhruba 60 km jižně od Berlína a 114 km severně od Drážďan.

Doprava po silnici

Při cestě z Česka je nejvhodnější zvolit dálnici D8 z Prahy do Ústí nad Labem, odkud budete pokračovat po dálnici do Drážďan a dále po dálnici E13 ve směru na Berlín. Zhruba po 60 km cesty z Drážďan sjedete na exitu Staakow a budete sledovat značení, které vás asi po 3 km přivede až k hale Tropical Islands.

Z Prahy vám cesta autem zabere zhruba 3,5 hodiny.

Adresa pro satelitní navigační systémy:

Tropical-Islands-Allee 1 | 15910 Krausnick

GPS souřadnice: Šířka: 52° 01′ 42″ N | Délka: 13° 43′ 53″ E

Doprava vlakem

Můžete se rozhodnout také pro cestu vlakem, která ovšem bude o trochu komplikovanější. Z Drážďan se vydáte do Chotěbuzi, kde přesednete na vlak do Lübbenau. Vzhledem k dočasné výluce je odtud poskytována náhradní autobusová doprava do stanice Brand. Odtud se již snadno dostanete bezplatnou kyvadlovou dopravou až do parku Tropical Islands.

Nejpohodlnější cesta na Tropical Islands do Berlína

Osobně jsme tropické ostrovy v Berlíně navštívili několikrát a na vlastní kůži jsme vyzkoušeli nejrůznější cesty. Nejpohodlnější je bezesporu cesta s cestovní kanceláří která se o vás postará od nastoupení do autobusu až po návrat do České republiky. Odkaz na objednání výletu na Tropical Island Berlín, najdete na každé stránce v textu a na konci stránky.

Provozní doba

 

Park Tropical Islands je v provozu během celého roku nepřetržitě 24 hodin denně.

Speciální provozní doba platí pouze pro Vánoce a Silvestra.

Tropický lázeňský a saunový komplex

Tropický lázeňský a saunový areál je v provozu každý den od 9:00 do 1:00 ráno dalšího dne.

Vstupné

Vstupné platíte při vstupu do areálu. Zde také dostanete speciální elektronický náramkový čip. Můžete jej použít při placení veškerého jídla a nápojů, které si v parku Tropical Islands zakoupíte, a také dalších zpoplatněných služeb.

Celkovou částku, která je zaznamenána ve vašem elektronickém čipu, zaplatíte při svém odchodu z parku. Jsou přijímány kreditní karty Mastercard, Diner’s Club, Visa, American Express a EC Card.

Při vstupu do parku Tropical Islands se musíte rozhodnout, kterou ze dvou hlavních částí parku chcete navštívit: jsou jimi Tropický svět (Tropical World) a Tropický lázeňský a saunový komplex. Na základě toho obdržíte příslušný elektronický náramkový čip. Můžete jej použít při placení veškerého jídla a nápojů, které si v parku Tropical Islands zakoupíte, a také dalších zpoplatněných služeb.

Pokud si budete v průběhu svého pobytu přát přejít z Tropického světa do Tropického lázeňského a saunového komplexu nebo obráceně, bude vám účtován poplatek ve výši 8,50 eur/den. Můžete si však také zakoupit kombinovaný lístek, díky kterému se budete moci svobodně pohybovat po obou částech areálu Tropical Islands. Dětem do 14 let není tento poplatek za vstup do druhé části areálu účtován.

Ceník lístků do Tropické světa

 • Dospělí: 29,50 eur
 • Děti od 4 do 14 let: 24 eur
 • Děti do 3 let: zdarma
 • Školní mládež (nad 15 let): 26,50 eur
 • Snížené vstupné (studenti, senioři nad 65 let, handicapovaní): 26,50 eur
 • Od 1. února 2009 se účtuje poplatek za noční pobyt v parku ve výši 15 eur za osobu a noc (započítává se automaticky v 3:00 hod. ráno).

V ceně je zahrnutý vstup do Tropického světa (včetně Tropického deštného lesa, nákupní třídy, Tropické vesnice, Laguny a Tropického moře) a vstup na denní zábavnou show.

Ceník lístků do Tropického lázeňského a saunového komplexu

 • Dospělí: 29,50 eur
 • Děti od 4 do 14 let: 24 eur
 • Děti do 3 let: zdarma
 • Školní mládež (nad 15 let): 26,50 eur
 • Snížené vstupné (studenti, senioři nad 65 let, handicapovaní): 26,50 eur
 • Od 1. února 2009 se účtuje poplatek za noční pobyt v parku ve výši 15 eur za osobu a noc (započítává se automaticky v 3:00 hod. ráno).

V ceně je zahrnutý vstup do Tropického lázeňského a saunového komplexu, jehož součástí jsou veškerá wellnessová zařízení a restaurace Tandoor.

[nggallery id=2]

Co je poskytováno zdarma

Zdarma je poskytováno parkování, kyvadlová doprava na železniční stanici a uzamykatelná skříň.

Kombinovaný lístek

Můžete si však zakoupit také kombinovaný lístek, který platí do obou částí zdejšího areálu.

 • Dospělí: 37,50 eur
 • Děti (od 4 do 14 let): 24 eur
 • Snížené vstupné (školní mládež nad 15 let, studenti, senioři nad 65 let, handicapovaní): 32 eur
 • Skupiny (od 20 osob): 30 eur
 • Od 1. února 2009 se účtuje poplatek za noční pobyt v parku ve výši 10 eur za osobu a noc (započítává se automaticky v 3:00 hod. ráno).

Poplatky za další nabízené služby

 • Vodní skluzavka: + 4,50 eur
 • Dětský klub Tropino: + 4,50 eur
 • Poplatek za přechod z Tropického světa do Tropického lázeňského a saunového komplexu (a obráceně): + 12 eur
 • Večerní show:  dospělí: + 15 eur, děti (od 4 do 14 let): + 10 eur
 • Fitness klub: + 5 eur
 • Výtah African Jungle Lift: + 4,50 eur

Speciální nabídky

 • Speciální nabídka pro děti KidsWelcome: pokud zaplatíte za 2 dospělé a jedno dítě, mají až tři další děti vstupné zdarma. Tato nabídka se týká dětí od 4 do 14 let.
 • Vstup zdarma v den vašich narozenin – v den svých narozenin máte vstupné zdarma – nezáleží na věku. Je třeba přinést doklad totožnosti (platí i pro děti).

Pozn.: Ceny balíčků není možné kombinovat s dalšími slevami. Slevy není možné sčítat.

 

Balíčky all-inclusive

 

Pokud se rozhodnete zůstat v parku přes noc, může být výhodné využít speciálních 24hodinových balíčků all-inclusive.

V ceně je zahrnuto:

 • exkluzivní vstup do všech prostor parku Tropical Islands
 • veškeré jídlo a pití ve zdejších restauracích a barech – můžete si bez obav dá jídlo o třech chodech, dosyta se najíst na tropickém grilování nebo ochutnat vynikající kuře Tandoori; vše je zahrnuto v ceně!
 • atrakce a speciální nabídky – můžete využívat množství skvělých atrakcí, které nabízí park Tropical Islands. Můžete si prohlédnout park z ptačí perspektivy v uvázaném héliovém balónu, děti se mohou vydovádět dětském klubu Tropino, můžete se vznést do vrcholků stromů na výtahu African Jungle Lift nebo si užít jedinečnou show „Kouzlo smyslů“ se zajištěnou večeří. Upozorňujeme, že atrakce je třeba mít předem rezervovány.
 • suvenýrová fotografie z vaší dovolené v tropickém parku
 • a ještě mnohé další výhody…

Ceny 24hodinových balíčků all-inclusive :

 • Dospělí: 179 eur
 • Děti (od 4 do 14 let, v doprovodu jednoho dospělého): 129 eur

V ceně balíčku nejsou zahrnuty masáže, nákupy v obchodech, návštěvy kadeřnictví, vratná záloha a noclehy ve stanech a chatkách. Tyto balíčky nejsou přenositelné na jinou osobu.

Pokud budete mít v plánu shlédnout večerní show, je třeba provést rezervaci na recepci Kalmoa nacházející se vedle jeviště Wayang v Tropické vesnici, a to od 12:00 hod.

Upozorňujeme, že některé služby nemusejí být aktuálně k dispozici. Doba platnosti balíčku je zhruba 24 hodin. Po uplynutí této doby budou všechny služby zpoplatněny běžnou sazbou.

Balíček all-inclusive si v současnosti můžete zakoupit při příjezdu do parku Tropical Islands. Brzy bude zavedena také možnost rezervace prostřednictvím online lístkové služby Tixoo.

Stravování

V Tropical Islands je nespočet restaurací a bufetů. Popisovat jednotlivě kde co nabízí asi nemá smysl, ale můžeme vám doporučit místo kde se dá dobře najíst a neutratit víc než je nezbytné. Většina restaurací a bufetů je soustředěna na jednom místě, poznáte ho jakmile tam budete.

Rychlé občerstvení, nikoliv horší než v okolních restauracích, najdete  hned vedle schodů, viz prostřední foto, zajděte sem a vyberte si asijské rychlé občerstvení. Nejen že je vynikající, ale narozdíl od všech ostatních v Tropical Islands, si můžete nabrat kolik uznáte za vhodné. Platíte pouze za talíř, popřípadě za misku do které si můžete naložit ovoce kolik se do ní vejde a kdyby to nestačilo, můžete si ovoce zalít vanilkovým krémem. Vnikající.

 1. Katka napsal:

  Dobrý den, měla bych prosím dotaz – Chci manželovi zakoupit návštěvu Tropical Islands k narozeninám. Je opravdu vstupné v narozeninový den zdarma? Bez ohledu na věk? A ja takto zakoupím vstupenku předem? Pak druhý dotaz – dítě 3,5 roku je také zdarma? Děkuji za odpověď Katka P.

 2. Markéta napsal:

  Dobrý večer,mám dotaz,ubytování v TI je nutné zaplatit předem nebo stačí jen rezervace?Děkuji

 3. Petr Beneš napsal:

  Dobrý den,neví někdo jak je to s parkování pro obytná auta a zda je parkování něčím omezené. Děkuji za informace

 4. Tomik napsal:

  Bez plavek by to byl supráč!

 5. Barbořík napsal:

  Dobrý den, prosím, co rozhoduje u vstupu zdarma v den narozenin? Vstup v den narozenin? Nebo pobyt v den narozenin? Děkuji

 6. Eskymák napsal:

  Dobrý den, pokud chci efektivně využít pobyt, je rozhodující v kterou hodinu vstoupím do areálu? Děkuji

 7. Taťulda napsal:

  Dobrý den, v jakém případě jsem nucen zaplatit za noční pobyt? Je to pouze, když jsem přítomen v 3:00 ráno? Děkuji

 8. Mamka napsal:

  Dobrý den, pokud si připlatím na tobogány, platí to na celý pobyt či na jednu jízdu? Děkuji

 9. Smrček napsal:

  Dobrý den, chceme navštívit tento světoznámý park v souladu s velkou efektivitou. Na jaká úskalí prosím, se máme zaměřit? Děkuji

 10. Sněhulák napsal:

  Dobrý den, čiší v parku jakési nebezpečí plynoucí z nekontrolovaného neuvědomněného snímání čipu nesoucího se na našich rukou? Děkuji

 11. Hanka napsal:

  Chci se zeptat kde najdu jak si udělám rezervaci dopředu?Díky za odpověď.Hanka

 12. Šárka napsal:

  Dobrý den, včera jsem se vrátila z tropical island. Bylo to tam úžasné, jen bych vás ráda upozornila, ža vstupné je vyšší než je zde uváděno.

 13. aneta vanková napsal:

  dobrý den, mám dotaz. Je v Tropical Island také nějaká akce pro naturisty?

 14. Veronika napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala zda jsou tropické ostrovy vhodné pro roční dítě?
  Děkuji Veronika

 15. Vendy napsal:

  Ráda bych obohatila diskusi o svoji vlastní zkušenost. V Tropical Islands jsme byli včera, aktuální ceny – dospělí 34,50, dítě 6-14 27,-. Pokud jste rodina, požádejte o slevu KinderWillkommen – platí 2 dospělí a 1 dítě – až další 3 děti 6-14 to mají zadarmo. pro některé ještě aktuálně cena tobogánů – 5,- jednorázový vstup. Tak si to tam užijte .

 16. Petra napsal:

  VENDY dobry den mela bych na vas par dotazu ohledne tohoto tematu chystame se tam ale stale cteme jine a jine diskuze ktere se lisi a nevime jak by to bylo pokud by jsme tam chteli prespat mohla by jste mi napsat imail nebo naky kontakt a rada bych se vas optala kolik by nas to teda vyslo zda treba 179e je i s ubytovanim?

 17. Jana Kasanová napsal:

  Dobrý den chtěla bich se zeptat jestli když muj syn má narozeniny tak jestli v ten den to má zadarmo kdy bi sme tam jeli v ten den předem děkuji za odpověd

 18. David napsal:

  1 – Pro Markétu – Ubytování stačí rezervovat, ale pozor bývá natřískáno na 2 měsíce dopředu. Je možné přenocovat zdarma na pláži, je to taková pohodička, sice žádné soukromí ale je to i tak romantika a pohoda

  2 Petr Beneš – Parkoviště obrovské i pro autobusy, všude místo, pohoda bezplatné

  3Sněhulák – Čip se aktivuje jen při přiložení na čtečku, zneužití nebo neúmyslné načítání nehrozí

 19. ANTONÍN LAMAŘ napsal:

  Dobrý den,rád bych zavítal do topického parku s manželkou a 4letým dítětem v termínu od 28.9.2012 a přespal v parku ve stanu pro 2 osoby.Poradíte mi prosím jak si zarezervovat stan a vstupenky.Děkuji Lamař

 20. marcela chmelařová napsal:

  má oslavenec narozenin v den oslavy nárok na vstup zdarma?

  děkuji

 21. Alena Houšková napsal:

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestly děti do tří let mají vstup a pobyt v TI zdarma?Dále bych se chtěla zeptat kolik stojí chatka na noc,pro dospělého?nějak jsem to nenašla.A máte nějaké foto chatek??ty jsem tady také nenašla a ráda bych je viděla.Děkuji

 22. martin pech napsal:

  Dobrý den.Prosím když přijedu v sobotu ráno zdržím se přes noc za kterou zaplatím 15euro v kolik hodin v neděli musím objekt opustit. Děkuji Martin.

 23. Kaculka007 napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat, platí i v roce 2013, když mám ten den narozeniny, že mám vstup zcela zadarmo? A ještě se chci zeptat, jestli na pokladně, když nám budou dávat čipy, jestli hovoří aji česky, nebo jen něměcky.?
  Děkuji za odpověď.

 24. admin napsal:

  Pro Markétu – Ubytování stačí rezervovat, ale pozor bývá natřískáno na 2 měsíce dopředu. Je možné přenocovat zdarma na pláži, je to taková pohodička, sice žádné soukromí ale je to i tak romantika a pohoda.

  Petr Beneš – Parkoviště obrovské i pro autobusy, všude místo, pohoda bezplatné.

  Sněhulák – Čip se aktivuje jen při přiložení na čtečku, zneužití nebo neúmyslné načítání nehrozí.

  Hanka – tropical-islands.de

 25. admin napsal:

  Dovolujeme si vás upozornit, že jsme se rozhodli přesunout komentáře na Facebook. Nemusíte tak čekat na schválení administrátorem a může Vám odpovědět kdokoliv z uživatelů Facebooku. Věříme, že je to krok ke zlepšení a urychlení odpovědí na Vaše dotazy. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný pobyt na ostrovech.

 26. Dobrý den chci se zeptat pořad plati vstup zdarma v den narozenin?

 27. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik zaplatím když pojedem 2 dospělí a 2 děti (4 a 8 let) a chtěli bychom jen do tropického světa, nevím zda jsem dobře pochopila tu speciální nabídku KidsWelcome.A ještě jsem se chtěla zeptat kolik stojí let balónem.Děkuji

 28. Péťa Hotovec napsal:

  Dobrý den, mám dotaz, jak je to v Tropical Islands se zásuvkami pro nabití mobilu musíme si vzít redukci na českou zasuvku? Jsou tam někde vůbec zásuvky? Předem děkuji za odpověd.

 29. Dobrý den vstupné v den narozenin je zdarma? I pro dospeleho cloveka? Chceme tam jet s detma tak at vim dekuji moc

 30. Radka Macková napsal:

  Dobrý den, chtěla bych si rezervovat pobyt ,jak to mám udělat.dekuji

 31. No tedy, to bude výlet 🙂

 32. Jana Prouzova napsal:

  jeee taky se chystate?a kdypak?

 33. Josef Zuzaňák napsal:

  asi brzy navštívime

 34. Jana Firouzi napsal:

  Jo!!! Takhle vypadá život důchodce 😀

 35. Josef Zuzaňák napsal:

  toje tak posledni a nejkrasnější leta života si UŽIVAT děti odrostlé prachy ti dou prostě parada ahojky

 36. Petr Borufka napsal:

  let balonem stoji myslm 20e a je to na pul hod

 37. Tomas Hiner napsal:

  je tam nadherne

 38. Tomas Hiner napsal:

  je tam nadherne

 39. Ivana Pravcová napsal:

  Má prosím někdo zkušenost s pobytem v kempu u Tropical Island?Jak přesně funguje doprava z kempu k Tropical?Pořád nechápu,jestli se tobogány platí zvlášť nebo jsou v ceně paketu Tropical World?děkuji

Copyright © 2022 Tropické ostrovy, Tropical Islands.