Lázně a relaxace

Lázeňské služby a relaxace
které si můžete v Tropical Islans dopřávat

V prostorách parku Tropical Islands naleznete největší lázeňský a saunový komplex v Evropě.

Zdejší saunový areál je rozdělený na 6 různých částí. Jeho architektonické provedení se inspiruje např. indickým chrámem Elefanta nebo novozélandskými jezery nacházejícími se v termální rezervaci Waiotapu.

Setkáte se zde parními koupelemi, suchými saunami či léčebnými koupelemi. Nabízena je také široká škála masáží – od tradičních, thajských až po ajurvédové.

Jak se oblékat v lázeňském a saunovém komplexu

V celém lázeňském a saunovém komplexu se můžete pohybovat buď zcela bez oblečení nebo pouze s ručníkem či v županu. Při návštěvě restaurace se doporučuje lehké oblečení. Přímo v saunách není z hygienických důvodů dovoleno žádné oblečení ani plavky. Je možné používat pouze ručníky.

Sauny

Zdejší lázeňský a saunový komplex se může pochlubit prvotřídní kvalitou. Německá saunová asociace mu udělila nejvyšší pětihvězdičkové ocenění. Naleznete zde několik různých typů tropických saun.

Kamenná sauna je umístěna uvnitř chrámu Angkor Wat. Teplota zde dosahuje 80-95°C při 5-10% vlhkosti vzduchu. Pravidelně se zde provádějí také parní kúry za použití tradičních hořkých vůní, které podporují krevní oběh a příjemně očišťují kůži.

Stromová sauna Salasca je situována v Džunglové vesnici. Nahoru vystoupáte po dřevěném schodišti. Podobně jako v Kamenné sauně také zde dosahuje teplota vzduchu 80-95°C s velmi nízkou vlhkostí 5-10 %. Čeká zde na vás příjemná vůně přírodního dřeva. Jsou nabízeny parní kúry, které jsou vhodné ke stimulaci krevního oběhu a k očistě pokožky.

Bylinná sauna se inspiruje poznatky, ke kterým dospěli šamani indiánského kmene Lakotů. Je umístěna rovněž v Džunglí vesnici. Bylinné výtažky jsou zde extrahovány za pomocí měděného bubnu. Teplo, které sálá do prostoru sauny, je každých 7 minut obohaceno o tyto esence, a díky tomu se zde zároveň zvyšuje vlhkost.

Parní lázeň

Křišťálová parní lázeň s názvem Trimurti je umístěna v chrámu Elefanta. Skládá se ze tří částí, z nichž každá je pojmenovaná po vzácných kamenech, jimiž je vyzdobena (ametyst, křišťál a růžový křemen). Tyto kameny mají údajně léčivé účinky. Je zde udržována příjemná teplota 42-45°C, která má ve spojení se 100% vlhkostí vzduchu blahodárný vliv na přirozené regenerační procesy v lidském těle. Pára je obohacována o výtažky z eukalyptového a mátového oleje, což napomáhá čištění dýchacích cest.

V Džunglové vesnici naleznete květovou parní lázeň Guruwari, která je navržená ve tvaru obrovské květiny. Je zde udržována teplota 42-45°C a 100% vlhkost vzduchu, což má příznivé efekty na kůži, vlasy, dýchací soustavu a pročištění organismu. To vše je doprovázeno příjemnou vůní květů.

Masáže

V parku Tropical Islands je nabízena úplná škála masážních technik. Máte tak skvělou možnost protáhnout si svaly, uvolnit zablokované části těla a napomoci svému krevnímu oběhu. Masáž vám jednak pomůže v uvolnění od bolesti a jednak přispěje k vaší rekonvalescenci.

Vedle klasických západních masážních technik jsou zde nabízeny také tradiční asijské masáže, které kladou důraz na dosažení harmonie těla a duše. Pomohou vám uvolnit nahromaděný stres a navodí stav vnitřního klidu a vyrovnanosti.

Masáže a tradiční ájurvédické léčebné techniky jsou v parku Tropical Islands nabízeny ve dvou lokalitách: v Tropickém lázeňském a saunovém komplexu a v prostoru vymezeném Tropickým mořem a Balijskou lagunou.

Můžete si zvolit např. tradiční či thajskou masáž, celostní masáž Abhjanga nebo olejovou masáž čela Širodhara.

Tradiční masáže

Masáž celého těla (od 30 minut): od 29,90 eur

Relaxační masáž (20 minut): 23,90 eur

Migrénová masáž (15 minut): 18,90 eur

Reflexní masáž chodidel (20 minut): 23,90 eur

Lymfatická drenáž (20 minut): 23,90 eur

Thajské masáže

Tradiční thajská masáž (od 30 minut): od 29,90 eur

Klasický thajský mix (od 30 minut): 29,90 eur

Bylinné pytlíčkové masáže

Bylinná pytlíčková masáž celého těla (60 minut): 64,90 eur

Bylinná pytlíčková masáž zad (30 minut): 44,90 eur

Ájurvédické masáže

Celotělová masáž Abhjanga (60 minut): od 59,90 eur

Zádová masáž Abhjanga (30 minut): 34,90 eur

Masáže horkými kameny

Celotělová masáž horkými kameny (od 60 minut): 59,90 eur

Zádová masáž horkými kameny (30 minut): 34,90 eur

Obličejová masáž horkými kameny (20 minut): 27,90 eur

Masáže pro páry

Tradiční celotělová masáž (30 minut): 49,90 eur

Tradiční celotělová masáž (60 minut): 79,90 eur

Polynéský květový sen

Polynéský květový sen (45 minut): 45 eur

Blahodárný balijský obřad

Blahodárný balijský obřad (60 minut): 59 eur

Doplňky

Vonný olej, květový olej nebo vanilkový olej: + 2,90 eur

Aplikace mořské soli: + 5,90 eur

Garshan (masáž pomocí hedvábných rukavic): + 5,90 eur

Pleťové masky: + 4,90 eur

Provozní doba: denně od 11:00 do 19:00.

Ájurvéda

Ájurvéda je tradičním indickým lékařským systémem, který pomáhá navodit vnitřní harmonii.

V překladu toto slovo znamená „poznání života“. Je to celostní přístup, který klade důraz na tělesnou, duševní, emoční i duchovní složku člověka, jejichž rovnováha je nezbytná pro celkové zdraví organismu. Cílem je dosažení rovnováhy mezi třemi základními životními energiemi zvanými dóša.

Pro ájurvédu jsou typické olejové léčebné kúry. Můžete si zde vybrat z rozsáhlé nabídky různých typů olejových a celotělových kúr.

Léčebné kúry

Velké popularitě se dnes těší obkladové kúry, které jsou vhodné k pročištění kůže a jejímu zpevnění či k odstraňování vrásek. Zdejší personál vám ochotně doporučí vhodnou léčbu.

Saunové a obkladové kúry

Medová a čokoládová sauna: 4,50 eur

Medové a solné obklady: 4,50 eur

Jogurtový a aloe vera obklad: 4,50 eur

Bahno z Mrtvého moře Badia: 4,50 eur

Africký diamantový obklad: 6 eur

Kávový tělový obklad: 5,50 eur

Léčebná křída Rügen: 4,50 eur

Balíček z mořských řas: 5,50 eur

15 minut před začátkem vaší léčebné kúry se je třeba dostavit na informační desku saunového a lázeňského komplexu.

Meditace

V akvaparku Tropical Islands se můžete věnovat také meditacím. Ve zdejším Asijském domě se nachází meditační místnost, která je pro jejich konání speciálně uzpůsobená. Můžete se zde dostat do kontaktu se svým nevědomím – díky tomu se zbavíte pocitů strachu, napětí a stresu.

Permanentky do sauny

Pokud budete navštěvovat park Tropical Islands dlouhodobě, může pro vás být výhodné pořídit si permanentku pro vstup do zdejšího lázeňského a saunového komplexu.

Naleznete zde šest různých oddělení, které jsou zárukou skvělé relaxace – suché sauny, terapeutické koupele a mnoho dalšího.

Pravidelná návštěva sauny vám pomůže zlepšit váš zdravotní stav a zapomenete zde na svoje každodenní starosti. Ušetřit můžete již při vaší osmé návštěvě, platnost permanentky může být i celoroční.

Ceny permanentek

Měsíční pro dospělé: 24 eur

Roční pro dospělé (jednorázová platba): 259 eur

Tato saunová permanentka opravňuje držitele ke vstupu do Tropického saunového a lázeňského komplexu. Součástí karty je fotografie držitele, a je proto nepřenosná.

Fitness klub

V lázeňském a saunovém komplexu naleznete rovněž fitness klub. Zdejší klimatizované prostory mají k dispozici nejmodernější vybavení, jako jsou ergometry, běžecké pásy a crossové trenažéry, a také zařízení na posilování nohou, zad, břicha či ramen.

Při cvičení budete mít výhled na asijské chrámy a na úžasný deštný prales. Po skončení posilování můžete využít služeb největšího saunového komplexu v celé Evropě, který nabízí nepřeberné možnosti relaxace.

Minimální věk pro návštěvu fitness klubu je 16 let. Otevřeno je denně od 9:00 dopoledne do 1:00 v noci.

Celodenní vstupenka stojí 5 eur, v ceně není zahrnutý vstup do parku Tropical Islands. Měsíční permanentka stojí 39 eur (při uzavření 12měsíční smlouvy). Roční permanentka stojí 429 eur (v tomto případě je třeba částku zaplatit jednorázově). Tyto permanentky opravňují držitele zároveň ke vstupu do Tropického saunového a lázeňského komplexu.

  1. admin napsal:

    Dovolujeme si vás upozornit, že jsme se rozhodli přesunout komentáře na Facebook. Nemusíte tak čekat na schválení administrátorem a může Vám odpovědět kdokoliv z uživatelů Facebooku. Věříme, že je to krok ke zlepšení a urychlení odpovědí na Vaše dotazy. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný pobyt na ostrovech.

Copyright © 2022 Tropické ostrovy, Tropical Islands.