Často kladené otázky

1. Plánování návštěvy:
doprava, parkování, ubytování apod.

Jak se dostat do parku Tropical Islands?

Park Tropical Islands je položený zhruba 60 km jižně od Berlína a 100 km severně od Drážďan. Při cestě z Česka je nejvhodnější zvolit dálnici D8 z Prahy do Ústí nad Labem. Odtud budete pokračovat po dálnici do Drážďan a dále po dálnici A13 ve směru na Berlín.

Je u aquaparku Tropical Islands dostatek parkovacích míst? Je parkování placené?

U vstupu do haly Tropical Islands je dostatek parkovacích míst. Parkování je poskytováno zdarma.

Mohu si přivézt svůj vlastní karavan nebo mobilní dům?

Karavany a mobilní domy si můžete bez problému přivézt. V blízkosti haly Tropical Islands je pro ně k dispozici spousta parkovacího prostoru. Máte možnost přenocovat také v kempinku Tropical Islands, kde naleznete sociální zařízení na velmi dobré úrovni.

Jaké jsou možnosti ubytování?

Přímo v hale Tropical Islands můžete přenocovat ve stanech či chatkách. Oba tyto typy ubytování jsou velmi oblíbené, a proto se doporučuje předchozí rezervace – nejlépe několik týdnů předem.

Můžete se však ubytovat i mimo halu Tropical Islands – v kempinku nebo ve výletních apartmánech či domech. Kromě toho je nabízeno množství hotelových balíčků.

Kromě toho můžete spát také jednoduše na pláži nebo na lehátku. Dřevěná opalovací lehátka jsou poměrně tvrdá, za 2 eura (plus záloha 10 eur) si ale můžete zapůjčit podložky. Můžete si také přivézt svoje vlastní polštáře či přikrývky. Upozorňujeme, že za pobyt přes noc je od února 2009 účtován poplatek 10 eur za osobu. I během noci je zde udržována příjemná tropická teplota.

Pokud se rozhodnete přenocovat v hale Tropical Islands u Balijské laguny nebo u Tropického moře, pak je možné, že budete příležitostně vyrušeni pracovníky úklidu.

2. Vstupné a ceny služeb

Kolik stojí vstupné do parku Tropical Islands?

Aquapark Tropical Islands se skládá ze dvou částí: Tropického světa a Tropického saunového a lázeňského komplexu. Vstupné do jedné z těchto dvou částí, které zaplatíte u vchodu do parku, stojí pro dospělé 25 eur a pro děti od 4 do 14 let 19,50 eur. Můžete si však zakoupit také kombinované vstupné, které platí do obou částí parku – pro dospělé stojí 30 eur a pro děti 19,50 eur.

Je výhodné zakoupit si vstupenky online?

Pokud si zakoupíte vstupenky online, budete mít při příjezdu před 11:00 garantovaný vstup do aquaparku. Stačí se jednoduše přihlásit na recepci.

Jakým způsobem probíhají platby za služby?

Vstupné zaplatíte hned u vchodu do aquaparku na recepci. Zde obdržíte speciální elektronický náramkový čip, který budete využívat pro zaznamenávání všech položek, které utratíte během svého pobytu v parku. Celkovou částku zaznamenanou na tomto čipu poté zaplatíte při odchodu z parku. Jsou akceptovány kreditní karty MasterCard, Diners Club, Visa, American Express a EC.

Je nabízeno rodinné vstupné?

Děti od 4 do 14 let platí snížené vstupné. Děti do 3 let mají vstup do Tropical Islands zdarma. K dispozici je speciální rodinná nabídka: při platbě za dva dospělé a jedno dítě ve věku od 4 do 14 let mají až tři další děti vstup zdarma.

Jsou nabízeny zvláštní slevy?

Jsou nabízeny zvláštní slevy pro děti, školní mládež, seniory nad 65 let a handicapované (stupeň postižení od 70 %).

Je si možné zakoupit roční permanentku?

V parku Tropical Islands je nabízeno 5 různých ročních permanentek: permanentka Tropical Light, permanentka do fitness clubu, rodinná permanentka, saunová permanentka a permanentka TI All In.

Liší se cena vstupného v závislosti na sezóně?

V aquaparku Tropical Islands není rozlišována hlavní sezóna a období mimo sezónu. Letní klima zde panuje po celý rok.

Mohu odejít z haly aquaparku a poté se zase vrátit zpět?

Pokud se rozhodnete během dne odejít, budete muset při návratu opět zaplatit vstupné.

Pokud jste si však rezervovali nocleh ve zdejších výletních apartmánech, kempinku, stanu, chatce či ve výletním domě Novasol (prostřednictvím webových stránek, telefonicky nebo osobně), můžete z aquaparku Tropical Islands odcházet a znovu se vracet dle vlastní libosti. Tato možnost neplatí pro návštěvníky, kteří se ubytují jiným způsobem.

3. Služby nabízené v aquaparku Tropical Islands

Jaká je otvírací doba aquaparku?

Aquapark Tropical Islands je otevřený po celý rok 24 hodin denně. Zvláštní provoz platí pouze pro Vánoce a Silvestra – aktuální informace najdete na oficiálních webových stránkách.

Upozorňujeme, že od 1. února 2009 je účtován poplatek za pobyt přes noc (částka 10 eur za osobu je automaticky započítána ve 3:00 ráno).

Jsou v parku Tropical Islands pořádány exkurze?

Od pondělí do pátku je organizován výlet do zdejšího tropického deštného lesa. Sraz je uvnitř haly na Informacích u vchodu do areálu ve 14:00 hod.

Každý den je také pořádána exkurze po celém parku Tropical Islands. Sraz je uvnitř haly u vchodu do areálu ve 12:00 hod.

Minimální počet účastníků je 6 osob. Rezervace je možné provést na Informacích hodinu před začátkem exkurze.

Kde je možné získat během pobytu v parku informace?

Informace se nacházejí uvnitř haly u vchodu do aquaparku Tropical Islands.

Mohou aquapark Tropical Islands navštěvovat děti bez doprovodu dospělých?

Děti do 14 let mohou aquapark navštívit pouze v doprovodu rodiče či opatrovníka NEBO s písemným souhlasem od rodiče či opatrovníka a v doprovodu jiné dospělé osoby. Děti starší 14 let nemusejí mít souhlas od rodiče či opatrovníka.

(Děti od 14 do 16 let bez doprovodu dospělé osoby mohou pobývat v parku pouze od 5:00 do 23:00. Mladí lidé od 16 do 18 let bez doprovodu dospělé osoby mohou v parku pobývat pouze od 5:00 do 24:00.) Věková či výšková omezení se vztahují také na některé zdejší atrakce.

Je v aquaparku Tropical Islands nabízeno stravování?

Aquapark Tropical Islands nabízí celkem 13 restaurací a barů, kde se podává široká škála jídel a nápojů. Jejich úroveň by vás určitě neměla zklamat.

V nákupní zóně parku Tropical Islands kromě toho naleznete širokou nabídku cukrovinek a občerstvení.

Kolik je zde barů a restaurací?

V aquaparku Topical Islands najdete 13 různých restaurací a barů, kde si můžete vybrat z široké nabídky jídel a nápojů.

Mohu si do aquaparku Tropical Islands přinést vlastní potraviny a nápoje?

Z hygienických důvodů není dovolené, aby si hosté přinášeli vlastní potraviny a nápoje. Výjimka platí pouze pro dětskou stravu, potraviny a nápoje pro diabetiky a alergiky.

Je zde přístup pro handicapované a vozíčkáře?

Vozíčkáři se zde setkají s bezbariérovým přístupem. Jsou zde k dispozici široké cesty a také toalety a místnosti k převlékání. Do mnoha částí areálu se je možné dostat po nájezdových rampách nebo výtahem. Pro vozíčkáře je přístupný dokonce i zdejší tropický deštný les – cesty jsou dlážděné a maximální převýšení dosahuje 6 %.

V případě jakýchkoli nesnází vám ochotně pomůže zdejší personál. Vozíky si je možné pronajmout na Informacích uvnitř haly v blízkosti vchodu do parku.

Je v aquaparku Tropical Islands stanoviště první pomoci?

Centrum první pomoci je situované v severní části haly naproti Balijské laguny, vedle nákupní třídy. Naleznete jej mezi cukrárnou a obchodem se suvenýry.

V případě nehody nebo úrazu kontaktujete někoho z personálu nebo jděte přímo do centra první pomoci.

Můžeme si s sebou vzít dětský kočárek?

Ano, je to možné. V parku Tropical Islands jsou k dispozici široké cesty a nájezdové rampy, takže je většina míst přístupná.

Můžeme si zapůjčit dětský kočárek nebo vysokou židli pro děti?

Pro návštěvníky s malými dětmi je k dispozici dostatek kočárků a vysokých židlí. Informujte se prosím, zda jsou momentálně dostupné.

Je nabízeno hlídání dětí?

V parku Tropical Islands není k dispozici žádné zařízení určené k hlídání dětí.

V dětském klubu Tropino však pracuje tým koordinátorů dětských aktivit. Jsou vítány děti všech věkových kategorií. Upozorňujeme, že za děti nesou odpovědnost jejich rodiče.

Jsou zde místnosti určené k převlékání pro děti?

Ano, tyto prostory jsou k dispozici. Sledujete značení.

Prodává se v parku Tropical Islands strava pro malé děti?

Strava pro malé děti zde není nabízena. Přineste si proto prosím dostatečné zásoby s sebou.

Je v Tropical Islands dovolené kouřit?

Aquapark Tropical Islands je od 1. ledna 2008 nekuřácký. Kouření je dovoleno pouze v prvním patře Thajského domu, v prvním patře Bornejského dlouhého domu, v Kalmoa Lounge vedle jeviště Wayang (po večerním představení) a v prvním patře bylinné sauny Inipi v Tropickém saunovém a lázeňském komplexu.

Upozorňujeme, že se v parku Tropical Islands neprodávají cigarety.

Kde si mohu uschovat cennosti?

Uzamykatelné skříňky na cenné předměty najdete přímo naproti hlavního vchodu do parku Tropical Islands u vstupu do převlékáren.

Jsou zde k dispozici převlékárny?

Najdete zde dostatek místností k převlékání. Nacházejí se přímo v prostoru za pokladnami. Každá z místností je provedená v jiné barvě. Číslo vaší uzamykatelné skříňky je uvedené na vašem elektronickém náramkovém čipu. Pro snazší orientaci má skříňka stejnou barvu jako váš náramek.

Jsou v parku Tropical Islands obchody?

V parku Tropical Islands je k dispozici dokonce celá nákupní třída. Najdete zde čtyři různé obchody, ve kterých si můžete zakoupit zákusky, knihy, časopisy, noviny, hračky, suvenýry, řemeslné výrobky, plavky a spoustu dalšího zboží. Naleznete zde také tetovací studio a kadeřnický a kosmetický salón.

V kempinku v prostoru před areálem haly Tropical Islands je k dispozici kempový obchod.

Můžeme si s sebou přivézt svého psa?

Domácí mazlíčci bohužel nejsou v aquaparku Tropical Islands akceptováni.

(Psi jsou však akceptováni v kempinku Tropical Islands. Pokud si chcete do kempinku vzít i jiné domácí mazlíčky, je třeba předem kontaktovat příslušné oddělení Tropical Islands.)

Co mám dělat v případě ztráty nějakého předmětu?

V případě ztráty nějakého předmětu zajděte na Informace uvnitř haly v blízkosti vchodu do parku.

Pokud ztratíte svůj elektronický náramkový čip s veškerými zaúčtovanými transakcemi (nákupy, jídlo, pití apod.), je třeba na Informace zajít neprodleně.

4. Platby

Jakým způsobem se provádějí platby?

Při vstupu a odchodu z parku můžete zaplatit hotově, kreditní kartou nebo EC kartou.

Všechny položky, které zakoupíte během svého pobytu v parku Tropical Islands (jídlo, pití, suvenýry, služby, příplatky apod.) jsou zaznamenávány na váš elektronický náramkový čip. Celkovou částku zaplatíte až při svém odchodu z Tropical Islands.

Jsou přijímány kreditní karty?

Jsou přijímány všechny kreditní karty.

Mohu platit v jiné měně než v eurech?

V parku Tropical Islands není možné platit cizími měnami.

Je v parku Tropical Islands k dispozici bankomat?

Bankomat se nachází za pokladnami u vchodu do prostor určených k převlékání.

5. Skupinové pobyty

Jsou nabízeny slevy pro skupiny?

Jsou k dispozici speciální nabídky pro různé typy skupin. Najdete mezi nimi krátkodobé pobyty s exkurzí po parku Tropical Islands, zlevněné denní vstupné, večerní show s exkluzivním menu o třech chodech, zvláštní nabídky pro školní kolektivy či seniory a balíčky s doporučenými výlety do okolní oblasti.

Jak velká skupina má nárok na získání slevy?

Na zlevněné vstupné do parku Tropical Islands mají nárok skupiny o 20 a více osobách.

Jakým způsobem je možné provést skupinovou rezervaci?

Skupinovou rezervaci je možné provést na e-mailu groups@tropical-islands.de nebo na telefonním čísle +49(0) 35477/60 50 50.

Je pro získání skupinové slevy nutná předchozí rezervace?

Ano, je třeba rezervovat předem.

Je k dispozici místnost pro řidiče autobusu?

Řidiči autobusů mohou odpočívat a relaxovat ve zdejší komfortní klubovně Tower Lounge. Stačí jednoduše zažádat při vstupu do parku Tropical Islands.

6. Školní skupiny

Jsou nabízeny speciální balíčky pro školní skupiny či pro skupiny mladých lidí?

K dispozici jsou speciální nabídky pro školní skupiny, skupiny mladých lidí a mateřské školky.

Jakým způsobem je možné provést rezervaci skupinových pobytů?

Můžete poslat e-mail na groups@tropical-islands.de nebo zavolat na +49(0) 03 54 77/60 44 44. Je také možné vytisknout rezervační formulář, vyplnit jej a poslat faxem či poštou.

Jak velké školní skupiny mají nárok na zlevněné vstupné?

Minimální velikost skupin pro školy či mateřské školky je 15 osob (platí pro všechny školní ročníky).

Je třeba skupinový školní pobyt předem rezervovat?

Ano, pro získání slevy je třeba skupinové pobyty pro školy a mateřské školky předem rezervovat. Můžete rezervovat e-mailem na groups@tropical-islands.de nebo zavolat na +49(0) 03 54 77/60 44 44. Je také možné vytisknout rezervační formulář, vyplnit jej a poslat faxem či poštou.

Platí slevy pro školní skupiny i o víkendech?

Slevy pro školní skupiny platí normálně pouze od pondělí do pátku. Pokud plánujete přijet o víkendu či o prázdninách, je se třeba nejdříve domluvit.

Kolik učitelů či doprovodných osob má vstup zdarma?

Vstup zdarma je pro jednoho učitele nebo jinou osobu doprovázející 15 platících studentů či dětí.

Kde se nachází parkoviště pro autobusy?

U aquaparku Tropical Islands je k dispozici dostatek bezplatných parkovacích míst pro autobusy. Parkoviště se nachází hned u vchodu do haly Tropical Islands.

 1. alena napsal:

  Dobrý den.Zítra plánuji cestu do tropik islands.Máte otevřeno?Předem děkuji za odpověd.

 2. Michaela Cisarova napsal:

  Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli nekdo v CR zprostredkovava treba vikendovy pobyt v Tropical Islands. Tedy i dopravu. Predem dekuji za odpoved

 3. ZDENA napsal:

  Když pujdu z bazenu do saunového areálu zaplatím 8,50 a za hodinku pujdu zkontrolovt dceru a zase zpět do sauny už neplatím je to za 8.50 celodenní? Děkuji

 4. admin napsal:

  Vstup do saunového světa je na 24 hodin od prvního vstupu, takže můžete volně přecházet jak se vám zachce.

 5. admin napsal:

  Zkuste kontaktovat organizátora zájezdu.

 6. admin napsal:

  Tropical Island Berlín má otevřeno denně.

 7. Jirka napsal:

  Dobrý den, na jakou dobu je vstup do Tropical Islands pokud tam budu nocovat na pláži? Příklad: Vstoupím do areálu dopoledne v 10:00 (musím odejít do 10:00)? Zaplatím základní vstupné 28,5 EUR + 15 EUR za noc – je tato cena na 24hodin, nebo se již započítá další den?
  Předem děkuji

 8. ALEXANDRA napsal:

  Dobrý den! Chtěla bych se zeptat jestli můžou do bezénu děti mladší 3let? Děkuji za odpověd

 9. vendula napsal:

  chtela sem se zeptat na kolik hodin je vstupne

 10. Anna napsal:

  Dobrý den. Plánuji cestu do Tropical Islands a chtěla bych se zeptat zda personál hovoří Česky. Předem děkuji za odpověd.

 11. Alena napsal:

  Dobrý den. Plánuji cestu do Tropical Islands a chtěla bych se zeptat zda personál hovoří Česky. Předem děkuji za odpověd.

 12. Naďa Hamouzová napsal:

  Dobrý den, lze tropickou vesnici i les navštívit bez průvodce? Když si koupíme kombi vstupné, platí se ještě zvlášť tobogán i fitnes, že? Děkuji za odpověď

 13. Stáňa napsal:

  Dobrý den,
  ceny vstupného platí na 24 hodin? Když přijedu třeba v 18:00, zaplatím kombinované vstupné 30 eur, ve 3 hodiny se mi k tomu připočte10 eur a pokud neodjedu do 18:00, pak zaplatím dalších 30 eur?

 14. Majka napsal:

  Chci se zeptat,jestli se musí předem objednat na jednodenní pobyt.

 15. aneta napsal:

  Dobrý den,chtěla by jsem se zeptat
  1.Jestli,že vezmeme kombi vstup a chceme jít do saun bude nám naučtováno cca 12eur,nebo sauny už jsou v konbi vstupence?

  2.Pokud si zaplatíme vstup(kombi),zůstamene přes noc(na lehátkách) zaplatíme 15 euro ve 3ráno,a při odchodu zaplatíme znovu vstupné 37,50? nebou pouze jedno vstupné 37,50+15 za noc.I když tam budeme 2 dny?

  3.Půjdu-li na tobogán ve 14:00 platí cena do druhého dne také do 14:00?Nebo druhý den platím opět za tobogán?

  4.Poslední dotaz :-)) Jedu-li v den mých narozenin mám vstupné zadarmo jak jsem četla,ale pokud mám zájem o kombi-doplatím peníze co je nad základní vstupné? nebo mám zdarma celé kombi?

  Děkuji moc za odpověd 🙂

 16. Kateřina napsal:

  Dobrý den, chci kouit mamince k narozeninám zájezd k vám. lze někde najít nabídku (balíček) s dopravou, ubytováním, jídlem? na jendu noc… okud jí chci zaplatit i masáž, tak musím kouit vstu do obou částí?

 17. admin napsal:

  Pokud se nepletu tak je to jak říkáte. Pokud vstoupíte v pondělí v 10:00 ráno, pokud opustíte tropické ostrovy do 24 hodin, tedy do úterý 10:00 ráno, budete platit 28,50 + 15 EUR.

 18. admin napsal:

  Ano samozřejmě mohou.

 19. admin napsal:

  Na 24 hodin.

 20. admin napsal:

  Personál hovoří německy a sem tam narazíte na někoho kdo umí anglicky.

 21. admin napsal:

  Tropickou vesnici i les lze navštívit i bez průvodce. Ano, tobogán i fitness se platí zvlášť. Kombinované vstupné platí pro bazény a saunový svět.

 22. admin napsal:

  Ano, jen trošku víc, mají nové ceny.

 23. Nováková Renata napsal:

  Dobrý den, prosím o informaci zda se v objektu domluvíme i česky nebo pouze Německy a Anglicky tuto informaci jsem nikde nenašla. Děkuji Vam za odpovědˇ.

 24. Hanka napsal:

  Dobrý den, jakým způsobem prosím si zarezervuji pobyt ?

 25. petra napsal:

  ahoj chci se zaptat , nevíte jak se pohybují ceny v restaurací

 26. pavlina okrouhlicka napsal:

  Dobry den chteli jsme se zeptat ,zda by jsme mohly koupit toto jako darek ke svatbe na 2dny se vsema sluzbama.zda je mozny nejaky darkovy poukaz dekuji

 27. Švancarová napsal:

  dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li je nějaká stránka na které je seznam restaurací v tropical island? předem děkuji 😉

 28. Kristýna napsal:

  Dobrý den, mám pár otázek.. Přečetla jsem si tu,že strava je zahrnuta v ceně , je to tedy pravda? O pár odstavců níže, se psal opak. A dále bych se chtěla zeptat, Kolik zaplatím za 2 studentské vstupy (stačí papír s potvrzením o studiu nebo musím mít pouze ISIC kartu?) ne celý den cca do 22.00 hod. pouze do tropical světa. A zda se tobogány platí každý zvlášt, nebo jsou něketeré zahrnuty v ceně. Děkuji mnohokrát

 29. Zdenek napsal:

  jaké jsou prosím aktuální ceny vstupů 2 dospělých a 2 dětí 7 a 12 let,je to opravdu na 24 hodin,když na stránkách tropicalu uvádějí.že je ten vstup neomezený? Děkuji

 30. Martina napsal:

  Dobrý den, chtěla bych navštívít tropický ostrov, chtěla bych se zeptat, jak je to s přenocováním, kdybychom přijeli kolem 1Oh ranní, zaplatíme vstupné a pokud bychom odjeli kolem 2h ranní neplatíme žadný příplatek?? A pokud bychom zůstali do rána zaplatíme 15eur za přespání?? a co kdybychom chtěli odjet až v odpoledních hodinách, jelikož bychom tam byli přes 24h platili bychom znovu vstupné?? A vstupné na tobogán je jen na jednu jízdu?? Děkuji za odpověd

 31. Monika napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat když si zaplatím vstupné do Tropického světa za 25EUR platím k tomu atrakce které jsou uvnitř a na které chci jít?
  Děkuji za odpověď

 32. Nedvědová napsal:

  Dobrý den,
  pokud vstoupím do areálu dopoledne a budu např. do půlnoci platím pořád denní vstupné 28,5 eura? Pokud nechci platit noční vstupné 15 euro, tak musím areál opustit do 03.00h?
  Děkuji.

 33. admin napsal:

  Dovolujeme si vás upozornit, že jsme se rozhodli přesunout komentáře na Facebook. Nemusíte tak čekat na schválení administrátorem a může Vám odpovědět kdokoliv z uživatelů Facebooku. Věříme, že je to krok ke zlepšení a urychlení odpovědí na Vaše dotazy. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný pobyt na ostrovech.

 34. Monča We napsal:

  Je tam přes léto otevřená střecha?

Copyright © 2022 Tropické ostrovy, Tropical Islands.