Nedefinováno (Nedefinováno)

Nedefinováno (Nedefinováno) Kanárské ostrovy

Tyto ostrovy leží cca 100 km západně od Maroka a Západní Sahary. Souostroví Kanárských ostrovů patřících pod Španělsko zahrnuje dohromady šest ostrovů, a to El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote a Tenerife. Největší z nich je právě Tenerife, na němž leží i hlavní město Santa Cruz de Tenerife. Na druhém místě následuje Fuerteventura a poté Gran Canaria, kde je také druhé hlavní město Las Palmas de Gran Canaria, které se s městem Santa Cruz po jednotlivá období střídá v titulu hlavního města.

Kanárské ostrovy jsou natolik zajímavé, že jsme jim věnovali samostatný web – www.nakanarskeostrovy.cz, pokud budete chtít více informací než na této stránce, máte možnost.

Ostrovy

Nejosídlenějším ostrovem s téměř miliónem obyvatel je rovněž Tenerife, ale následuje Gran Canaria s takřka 850 000 obyvateli a druhý největší ostrov Fuerteventura má jen něco přes 100 000 obyvatel. Celkově na ostrovech žije trvale více než 2 milióny obyvatel. Španělé jsou náležitě hrdí nejen na turistický výkvět této oblíbené turistické destinace (hlavně pro Evropany) a vystavěli tu proto řadu luxusních hotelových středisek, které připomínají ráj na zemi. Avšak ne vždy jde zdaleka o cenově nedostupné služby. Název souostroví pramení z latinského slova canis, jež označuje psy. V minulosti byly podle legendy ostrovy hlídány právě těmito zvířaty a tito psi byli údajně obrovští.

Letišť je tady hned několik a zpravidla se odkudkoli dostanete zrovna do Vaší destinace ne zrovna levným taxíkem. Důležitá strategická místa jsou spojená dálnicemi, kde se po jednotlivých úsecích platí mýtné. Funguje tu logicky také lodní doprava, která zajišťuje provoz mezi jednotlivými ostrovy. Veřejným autobusem jezdit nedoporučujeme, pokud to tady neznáte, protože nejsou označené nikoli pouze zastávky, ale v podstatě ani neexistují jízdní řády.

V městečku Maspalomas na ostrově Gran Canaria sídlí světově proslulé gay centrum Jumbo, kam jezdí hlavně cizinci. Skládá se z velkého náměstí obklopeného čtyřpatrovým rezortem, v němž sídlí zejména gay friendly podniky. A v noci tu to jen žije včetně několika travesti kabaretů s hosty mnoha národností. Je ovšem potřeba mít se před určitými existencemi na pozoru, přestože Kanárské ostrovy se všeobecně s chudobou zdaleka nepotýkají.

Jí se zde hlavně banány, olivy a kukuřice, které tu také rostou, a pěstuje se zde dokonce tabák, pročež jsou k dostání cigarety na ostrově poměrně levně oproti jiným západním lokalitám.

Moře jsou občas divoká, pláže krásné a čisté, povětšinou s bílým pískem, ale vyskytuje se také černý. Pro návštěvu míst na koupání musíte obvykle projít nějakým hotelovým komplexem, což sice zpoplatněno není, ale hledá se to dost špatně, pokud nemáte mapu. Vane tu suchý nebo vlhký vítr (občas nepříjemně) a počasí je po celý rok příznivé. Na plážích bývá docela dost stánků s občerstvením a často je tu k dostání typická zmrzlina. Potraviny jsou ve srovnání k evropským standartům mírně dražší, zřejmě kvůli dopravování z jiných zemí (ostrov není zcela soběstačný a je závislý na dodávkách z okolních států).

Obyvatelé ostrova jsou velmi přátelští, obvykle s Vámi rádi komunikují, aniž by Vás znali, a nemusíte zrovna mluvit španělsky.

Kvůli poměrně příznivé ekonomické situaci na ostrovech vůči hospodářskému průměru v ostatním Španělsku zde žije řada přistěhovalců, zejména Arabů. Na ty je potřeba dávat si pozor, protože nejenže zabírají pracovní místa, ale obvykle se ani nechovají zrovna slušně. Expanduje zde rovněž řada cestovních kanceláří mající sídla zejména v Německu, Belgii nebo Holandsku. Mají tu svá hojná zastoupení, proto můžete narazit na množství zejména německy mluvících (nejenom) turistů.

Jednotlivá letoviska nejsou ani tak příliš historická, jako spíše turistická a postavená teprve nedávno. Za účelem dovádění a dovolenkového relaxu však tyto moderní apartmány nabízejí nekonečný výčet nabídek kulturního i sportovního vyžití (standartem bývá, že se Vám v hotelech věnují animátoři).

Copyright © 2022 Tropické ostrovy, Tropical Islands.